Covid-19 nuk i “shqitet” Bayernit, infektohen dy yje të tjerë

Bayern Munich njoftoi të martën se dy nga lojtarët e tij janë në izolim pasi kanë rezultuar pozitivë për COVID në dy teste të cilave u janë nënshtruar.

Është, siç zbulon skuadra bavareze, Leroy Sane dhe Dayot Upamecano.

Të dy, sipas deklaratës së Bayernit, janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe në izolim në shtëpi, në pritje për të kapërcyer sëmundjen dhe për t’u ribashkuar në disiplinën e ekipit gjerman. /albeu.com


Shtuar 4.01.2022 15:25