Chelsea kërkon rikthimin e mbrojtësit italian, gati oferta për Lyon

Chelsea ka ofruar 3.3 milionë funte për të rikthyer mbrojtësin Emerson Palmieri nga huazimi para kohe, edhe pse skuadra franceze nuk është duke lejuar.

Kampioni i Evropës kërkon një mbrojtës të krahut të majtëe pasi Ben Chillëell ka humbur sezonin dhe Marcos Alonso është lojtari i vetëm që mbulon atë krah.

Me Chelsean që është duke garuar në pesë trofe, duke përfshirë Kupën e Botës për klube, shikuan edhe mundësinë për nënshkrimin me Lucas Digne.

Por, mbrojtësi i Evertonit preferon kalimin te Aston Villa, andaj trajneri Thomas Tuchel ka kërkuar nga klubi rikthimin e Emersonit.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Chelsea ka bërë dy kërkesa, derisa te kjo e fundit kanë ofruar kompensim prej 3.3 milionë funte.

Ndërkohë, në raste që refuzohet në ditët e ardhshme kjo ofertë, Chelsea do fokusohet të nënshkrimi me yllin e Barcelonës, Sergino Dest.


Shtuar 11.01.2022 14:39