Chelsea i gatshëm të paguajë klauzolën e talentit të Barcelonës

Roman Abramovich besohet të jetë një fans i madh i të riut dhe e sheh atë si një yll për të ardhmen.

Për shkak të kësaj, ai po kërkon të vjedhë Gavi nga Barcelona përpara se të nënshkruajë një marrëveshje të re afatgjatë, sipas El Nacional. Kontrata aktuale e Gavi është deri në verën e vitit 2023, kështu që Barca dëshiron që ai të rinovohet së shpejti.

Dhe fakti që ai ka një klauzolë lirimi prej vetëm 42 milionë funte aktualisht do të thotë që Chelsea mund të bëjë një lëvizje. Barcelona planifikon ta rrisë këtë klauzolë në një shumë të madhe – 840 milion paund, ashtu siç bëri me Ansu Fati dhe Pedri. Katalanasit janë të vendosur të mbajnë asetet e tyre të çmuara, me Gerard Pique që krahason Gavi dhe Pedri me Xavi dhe Andres Iniesta./h.ll/albeu.com

 


Shtuar 18.11.2021 11:59