Champions League zgjedh lojtarin e javës

Autori i paraqitjes së mrekullueshme të së martës mbrëma gjatë fitores së PSG ndaj Bruges (4-1) me një dopietë dhe një asistim, Kylian Mbappe u zgjodh lojtari më i mirë i javës në Champions League, raporton RMC Sport.

Falë kësaj paraqitje, sulmuesi francez fitoi çmimin për lojtarin më të mirë të javës.

Një tjetër dallim për parisienin që këtë javë u bë lojtari më i ri që ka arritur shifrën e 30 golave në historinë e kompeticionit.

Kështu duke e lejuar atë të mposht rekordin e parakohshme të mbajtur deri atëherë nga Lionel Messi. /albeu.com/


Shtuar 10.12.2021 17:28