Champions League, UEFA nuk pranon himnin e Anglisë për nder të Mbretëreshës, Rangers nuk bindet

Sipas raportimeve të “Daily Mail”, Rangers janë gati të sfidojnë UEFA-n. Referenca është kërkesa e klubeve britanike për të luajtur himnin kombëtar para ndeshjes, në kujtim të Mbretëreshës Elizabeth II, e cila u nda nga jeta më 8 shtator.

Kërkesa e refuzuar nga organi më i lartë i futbollit, i cili nga ana tjetër pranoi që himni i Champions League të mos luhej para fillimit të ndeshjeve në tokën britanike dhe që skuadrat të mund të mbanin shirit të zi në krah.

Ndeshjet e tjera të planifikuara në Britaninë e Madhe janë Chelsea-Salzburg dhe Manchester City-Dortmund, ndërsa Arsenal-PSV është shtyrë.

Megjithatë, Rangers duke se synon të përballet me UEFA duke thirrur “Zot ruaj Mbretin” duke u përballur padyshim me pasojat e rastit./ h.ll/albeu.com

Shtuar 14.09.2022 13:13