Champions League/ Shkupi shpalos titullarët dhe besojnë te kualifikimi historik ndaj Dinamo Zagreb

Shkupi do të luaj në shtëpi ndaj Dinamo Zagreb-it në një ndeshje të vlefshme për të siguruar një biletë në turin e tretë të kualifikimeve të Champions League.

Ndeshja e parë në Kroaci doli me rezultatin e barabartë 2-2, ku maqedonasit arritën të merrnin barazimin në minutën e 89-të.

Shpresa e tyre ende nuk ka shteruar, dhe besojnë në një kualifikim historik në stadiumin Toshe Proeski./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

Shtuar 26.07.2022 19:56