Buffon: Nuk e konsideroj dorëheqjen nga futbolli! Ronaldo? Askush nuk u mahnit nga lamtmuria e tij

Is-portieri i Kombëtares komentoi dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Italisë për Kupën e Botës. Ai tha se sulmuesit nuk duhen të vihen në presion dhe se barazimet e fundit i përkasin fatit, marrë nga SportMediaset.

Numri 1 i Parmës gjithashtu tha se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli.

“Në dy ndeshjet, performanca ishte dy barazime. Unë nuk mendoj se problemi varet nga sulmuesit, mos i vendosni në diskutim, veçanërisht Ciro Immobilen.

“Koka ime dhe trupi im përgjigjen shumë mirë dhe në këtë moment nuk e konsideroj idenë e dorëheqjes, e kuptoj se jam një lojtar shumë i rëndësishëm për shokët e skuadrës dhe tifozët e Parmës, për mua është shumë shpërblyes. thirrje e re nga Mancini për Kupën e Botës së fundit? Nuk dua që ai të shtojë një të ri tek trajneri i cili tashmë ka kaq shumë presion “shtoi Buffon.

“Juventusi po përjeton një tranzicion, nuk e di nëse brezi apo skeleti i ekipit po ndryshon. “Cristiano Ronaldo? Mendoj se askush nuk mund të mahnitej nga lamtumira e tij. Ai ka reputacionin e të qenit një profesionist i madh, veçanërisht për veten e tij. Tifozët e adhuruan atë për shfaqjet dhe golat e tij, dhe për zgjedhjen për t’u larguar unë nuk shoh asgjë të palogjikshme. Ishte një zgjedhje e menduar dhe racionale nga ana e tij, e cila konfirmoi rrugën e karrierës së tij. Unë mund të flas vetëm mirë për Cristianon, ai është një profesionist i jashtëzakonshëm dhe jep njëqind për qind në fushë “. /albeu.com/


Shtuar 6.09.2021 14:00