Arsenali ka arritur marrëveshje për blerjen e yllit të Premier League

Burime pranë TDF konfirmojnë se Gabriel Jesus është shumë afër që të bëhet një lojtar i ri i Arsenalit. Këtë informacion e kemi avancuar ekskluzivisht muaj më parë dhe me ardhjen e Haaland, karioca ka mbetur pa vend në skuadër.

Në fillim, City kishte refuzuar ofertën e parë të Gunner, e cila arrinte në 40 milionë euro, por më në fund urgjenca e klubit për të mbledhur para e ka përshpejtuar operacionin. Arsenali do të shpenzojë rreth 45 milionë euro më shumë objektiva dhe do të bëhet standardi i ri i skuadrës në sulm.

Në këtë mënyrë Mikel Arteta e sheh të realizohet një nga dëshirat e tij dhe ajo është se trajneri kishte kohë që kërkonte ardhjen e kariokës. Kujtojmë se dimrin e kaluar Arsenali e hoqi qafe Aubameyang dhe që atëherë është në kërkim të një zëvendësuesi për gabonezin. /albeu.com/


Shtuar 22.06.2022 19:09