ZYRTARE/ Arsenal nuk toleron, ndëshkon Aubameyang (FOTO LAJM)

Pierre-Emerick Aubameyang ka marrë një goditje të madhe nga klubi anglez.

Për arsye disiplinore, klubi e ka ndëshkuar duke i hequr shiritin e kapitenit dhe jo vetëm.

“Aubameyang nuk do të jetë më kapiteni i ekipit dhe madje nuk do të thirret për ndeshjen ndaj West Ham-it. Ne presim që të gjithë lojtarët të respektojnë rregullat, veçanërisht kapiteni”, është shprehur klubi./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.12.2021 13:07