Arsen Wenger këshillon Solskjaer se si të menaxhojë “krizën” e Man United

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger këshillon Solskjaer që të mbrojë Manchester United duke mos e përkeqësuar krizën aktuale pas humbjes 5-0 në shtëpi nga rivalët e Liverpool.

Wenger u pyet nëse Solskjaer duhet t’i drejtohet ekipit menjëherë ose ta lërë atë 24 orë, pasi francezi shpesh ishte i famshëm për mbrojtjen e lojtarëve të trij pas humbjeve të rënda.

Francezi tha për beIN Sports : “Mund të thuash disa fjalë dhe gjëja e parë është të mbrosh klubin dhe ekipin, aq sa mund të përdorësh shtypin.

Të mos dilni me deklarata dhe të krijoni një krizë edhe më të thellë. Ju e dini se ku jeni në krizë dhe ju e dini që keni shumë punë për të bërë për ta rregulluar atë mendërisht përsëri në ekip, sepse kjo është një goditje masive.

Në përgjithësi, ju përpiqeni thjesht të mos i bëni [gjërat] më keq se sa janë tashmë dhe t’u jepni këtë mesazh lojtarëve.” /albeu.com


Shtuar 25.10.2021 12:43