Ancelotti: Hazard është në plan për sezonin e ardhshëm

Carlo Ancelotti doli para mediave për të folur për duelin e nesërm, të dielën, kundër Elche në Santiago Bernabeu (16:15).

Trajneri i Real Madrid la të kuptohet se Hazard mund të startojë nesër kundër Elche.

Isco, Hazard dhe Bale

“Unë i trajtoj të gjitha marrëdhëniet në të njëjtën mënyrë. Isco nuk ka pasur ndonjë lëndim dhe dy të tjerët kanë. Secila është një çështje e ndryshme. Tani Gareth është kthyer dhe ai është në gjendje të mirë fizike. Ai po përmirësohet. Ai do të kthehet “

Nesër, një ditë e mirë për Hazard për të filluar

“Po, është një ditë e mirë për Hazard për të filluar, shpresoj që të jetë një ditë e mirë”

Vështirë të jesh trajner i Real Madridit

“Vështirësitë që ka një trajner janë të njëjta në Madrid dhe në skuadra të tjera. Është e njëjta vështirësi. Sepse të përballesh me njerëz mund të të ndodhë në çdo ekip. Ajo që është më shumë në Madrid është që lojtarët që do të luanin janë lënë jashtë. çdo skuadër tjetër. Por kjo është përgjegjësia e të luajturit apo stërvitjes në Madrid”.

Të lodhur duke u pyetur gjithmonë për Hazard, Bale…

“Nëse jam i lodhur, më zë gjumi. Nëse më shihni zgjuar, do të thotë se nuk jam i lodhur. Këto janë pyetje që nuk më lodhin, i kuptoj në mënyrë perfekte. Mundohem të jem sa më i sinqertë”

Hazard në planifikimin e sezonit të ardhshëm

“Po, Hazard po planifikon për sezonin e ardhshëm”

Sanksion për Marcelo

“Tre ndeshje janë shumë. Nuk e di se çfarë i tha arbitrit. Na vjen keq. Do të humbasim një pjesë të rëndësishme për Kupën, por ai do të jetë gati për Ligën”. /albeu.com/

Shtuar 22.01.2022 14:11