Adriano: Ronaldo Fenomeni ishte vëllai më i madh për mua, më mori në shtëpinë e tij

“Jo, nuk ka krahasim”. Për Adrianon nuk ka dyshime kur e pyesin nëse e ka ndjerë peshën e krahasimit me Ronaldon.

Në intervistën e gjatë për DAZN, Perandori tregoi për marrëdhënien e tij me legjendën e Interit:

Ronaldo > / < Adriano | Ronaldo inter, Ronaldo, Sport soccer

“Ai është një fenomen, e ka treguar në karrierën e tij. Unë kam treguar që mund të bëhesha i tillë por nuk ka krahasim, nuk mundemi të behemi të njejtë. Ai me ka marrë në Pinetine sepse kam jetuar një kohë në shtepine e tij dhe mbaj mend që gjithmonë me ka thënë që nëse dua të shkoj larg duhet të luftoj dhe të mendoj gjithmonë për të ndihmuar familjen time një vëlla më i madh për mua”. /albeu.com/

Shtuar 2.06.2022 22:16