Adeyemi refuzon Barcelonën, do të transferohet te gjigandët e Bundesligës

TodoFichajes”  konfirmon se Karim Adeyemi nuk do të luajë në Barcelonë dhe se gjermanit i është miratuar zbarkimi në Signal Iduna Park. Borussia Dortmund ka nevojë për një sulmues të ri për të mbuluar humbjen më se të mundshme të Haaland, që pritet ta çojë në Premier League.

Në parim, Barcelona ishte një nga skuadrat që kishte shfaqur më shumë interes për sulmuesin, por si Salzburgu ashtu edhe sulmuesi do ta kishin refuzuar ofertën e Blaugranas pasi e konsideronin të pamjaftueshme.

Ashtu siç e parashikuam javë më parë, Dortmundi ka kohë që po punon për Adeyemi dhe marrëveshja mes 3 palëve do të mbyllej praktikisht në pritje të përfundimit të disa anëve të marrëveshjes.

Burime konfirmojnë se Borussia do të paguajë rreth 40 milionë euro për transferimin e tij në atë që do të jetë një tjetër lëvizje e shkëlqyer nga drejtuesit e sportit gjerman. /albeu.com


Shtuar 7.12.2021 10:12