110 metra për 14 sekonda! Real-i do ta kishte zili golin e ish-sulmuesit të vet (VIDEO)

Ish-sulmuesi i Real Madridit, Martin Odegaard është duke dhuruar spektakël me klubin e ri në Spanjë.

Real Sociedadi fitoi 0-1 në fushën e Mallorcas me gol të Martin Odegaard, talentin norvegjez të blerë nga Real Madridit, por që për të tretin sezon është huazuar nga klubi “merengues” (fillimisht në Holandë te Heerenveen dhe Vitesse).

20-vjeçari ishte protagonist absolut i këtij finalizimi të mrekullueshën nëpërmjet një kundërsulmi vrastar të skuadrës baske. 

Vetëm 14 sekonda iu deshën futbollistëve miq, me topin që u nis me shpejtësi nga portieri dhe përfundoi në rrjetë pas lëvizjes mbresëlënëse të Odegaard.

Shikoni videon:


Shtuar 25.08.2019 10:03