Shorti i “EURO 2024”, Shqipëria mëson dy kundërshatarët lart saj

 

Ditën e sotme në Frankfurt të Gjermanisë ëshë duke u hedhur shorti i kualifikueseve të “EURO 2024”, që do të luhet pikërisht në këtë shtet.

Shqipëria është në Grupin E, ku lart saj ka Poloninë dhe Çekinë, teksa pritet edhe dy ekipe të tjera poshtë saj.

Kujtojmë që janë 53 kombëtare të cilat janë ndarë në 10 grupe.

Ndiqeni KETU live shortin./albeu.com


Shtuar 9.10.2022 12:36