Parashikimi i motit për ditën e premte

Përshëndetje nga SHMU!

Ditën e premte vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët në jugperëndim të vednit si dhe përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë nga veriperëndimi-verilindja me shpejtëi mesatare 1 deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 11°C deri në 21°C

zonat e ulëta 14°C deri në 28°C

zonat bregdetare 13°C deri në 26°C


Shtuar 30.09.2021 23:51

Tags: ,