Edhe pak ditë pritje, Rama nxjerr pamjet e godinës së spitalit të ri Infektiv (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e spitalit të rindërtuar infektiv, i cili ka qenë dhe spitali COVID 1 gjatë pandemisë.

Rama shkruan se është gati të hapë dyert pas pak ditësh.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me Spitalin e ri të Sëmundjeve Infektive pranë QSUT, rindërtuar nga pranvera në vjeshtë e tanimë gati të hapë dyert pas pak ditësh, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkruan Rama.