Konsiderohet si një nga meshkujt më të bukur në botë, sa vjeç mbush sot Chris Evans

Ai është një prej aktorëve më të spikatur të “Hollywood” dhe njihet si ylli i “Marvels”. Chris Evans feston sot 43 vjetorin e lindjes, një tjetër moment historik në karrierën e tij shumë vjeçare.

I lindur më 13 qershor 1981, Evans është cilësuar gjithashtu si një ndër meshkujt më seksi dhe këtë çmim ai e mori dy vite më parë. Pavarësisht se ka arritur moshën e mesme, Evans vazhdon të magjeps audiencën me talentin dhe sharmin e tij, duke treguar se mosha është vetëm një numër.

Pamja tërheqëse dhe aftësitë mbresëlënëse të aktrimit e kanë çimentuar vendin e tij si një ikonë e ekranit në Hollywood. Nga portretizimi i njerëzve të shkollës së mesme deri tek mishërimi i superheronjve ikonë si “Captain America”, Evans ka demonstruar shkathtësinë dhe karizmën e tij në kinematografinë botërore.

Një vit më parë ai kurorëzoi dashurinë me aktoren Alba Baptista në një ceremoni private madhështore në Boston. Evans dhe Baptista e kanë mbajtur marrëdhënien e tyre private dhe larg syve kureshtarë, megjithatë, aktori ka folur më parë për dëshirën për të krijuar një familje.

 


Shtuar 13.06.2024 12:35