Zjarr në dy fshatra në Vlorë, digjet një sipërfaqe me grurë dhe parcela me ullinj (VIDEO)

Dy vatra zjarri janë ndezur në Vlorë, në fshatin Delisuf dhe në fshatin Ceprat. Nga zjarri është djegur një arë me grurë dhe disa rrënjë ullinj.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Nga zjarri nuk rrezikohen banesat./albeu.com