Yuri Kim bën bashkë Ballën dhe Rushajn, cili ishte mesazhi i ambasadores (FOTO LAJM)

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim është takuar ditën e sotme me krerët e dy grupeve më të mëdha parlamentare ditën e sotme.

Kim ka takuar kreun e Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe atë të Partisë Demokratike, Alfred Rushaj, dhe ka postuar një fotografi me ta.

Nuk dihet ende se çfarë është diskutuar në takimin mes tyre, por ajo ka bërë apel që palët të sheshojnë diferencat mes tyre dhe të shtojnë bashkëpunimin./albeu.com/