Xhelal Mziu “gllabëron” votat në Dibër, kush e ndjek pas?

Ka mbaruar numërimi për votat e kandidatëve në Dibër, qark ku Partia Demokratike ka arritur të sigurojë 3 mandate.

Por si janë ndarë votat e demokratëve në këtë qark?

Më i votuari dhe i pari në listë është Xhelal Mziu siç edhe pritej. Ai ka rrëmbyer 5321 vota.

Pas tij sipas listës vjen Kreshnik  Çollaku me 5093 ndërsa e treta është Dhurata Tyli  2870 vota. /albeu.com/