Vrau efektivin Novruz Cenalia, Asllan Mernica me rrezikshmëri të lartë, krimet e familjarëve

Policia po vijon kërkimet për kapjen e Asllan Mernicës, i cili ditën e djeshme vrau efektivin Novruz Cenalia në fshatin Baltëz të Fierit.

RENEA dhe policia, kanë bindjen se ai fshihet në zonën e Apolonisë së Fierit dhe Havaleas.

Ndërkohë, burime bëjnë me dije se i ati i autorit është dënuar me 20 vite burg, për vrasjen e kunatit.

Ndërkohë, vëllai i tij është dënuar me 19 vite burg për vrasje.

Vëllai tjetër është në burg në Gjermani.

Autori e ka armën e krimit me vete, teksa mësohet ai ka kaluar në zonën e Apolonisë.

Aktualisht, janë duke u kryer kontrolle dhe banesa në Apoloni.


Shtuar 14.05.2024 15:52