Viktima nuk ruhej! Autorët qëlluan 21 plumba drejt biznesmenit, atentati i planifikuar në detaje

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja e biznesmenit Bledar Muça, 34-vjeç, atentat I ndodhur mbrëmjen e kaluar.

Burimet bëjnë me dije se autorët të cilët besohen se janë 3, kanë qëlluar me të paktën 21 plumba ku vetëm 3 prej tyre kanë prekur biznesmenin.

Nga të shtënat u plagosën edhe 5 persona të tjerë, mes tyre dhe kunati i viktimës. Ndërkohë raportohet se viktima nuk ruhej ndonjë ngjarje të mundshme.

Si u qëllua me breshëri Muça?

Burimet bëjnë me dije se atentati duket të jetë I mirëmenduar pasi biznesmeni në të njëjtën kohë pinte kafe çdo natë me kunatin në të njëjtën tavolinë.

Kjo tavolinë ishte e pozicionuar në buzë të rrugës kryesore pranë lokalit të tij “Bar Pedonale” në Lushnje.

Pak minuta pas ngjarjes një makinë tip Golf 5 u gjet e djegur në fshatin Thanasaj, ku brenda saj u gjetën edhe dy kallashnikovë të cilat janë përdorur për atentatin. /albeu.com/

 

 


Shtuar 24.08.2021 15:18