Vijon moti i vranët, këto janë zonat ku do të bjerë shi

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe kthjellime të pakta deri në mesditë, ku herë pas here do të ketë dhe reshje shiu.

Sipas Meteoalb, mesdita do të ketë vranësira të shtuara duke bërë që në rajonin verilindor dhe lindor të ketë reshje shiu, ndërsa pjesa tjetër e vendit do të jetë vetëm me vranësira.

Temperaturat e ajrit do të luhasin nga 7°C deri në 25°C./albeu.com


Shtuar 14.05.2021 08:08