VIDEO/ Zjarr masiv në autostradën Tiranë-Durrës, përfshihet nga flakët fabrika e bojërave “Deutsch Color”

Një zjarr i madh ka përfshirë fabrikën e bojërave “Deutsch Color” në autostradën Tiranë – Durrës në afërsi të Maminasit.

Ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget kalimi i automjeteve në autostradën Tiranë – Durrës – Tiranë.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe të Shërbimit Zjarrfikës.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

 


Shtuar 23.09.2023 22:43