VIDEO/ “Të q…robt”, dalin pamjet nga sherri i policëve në Tiranë

Një efektiv i policisë së Vlorës është konfliktuar me një efektiv të “Shqiponjave” në kryeqytet ditën e sotme.

Është publikuar edhe video kur  efektivët e shqiponjave shoqërojnë dy vëllezërit ku njeri prej tyre rezulton të jetë efektiv i shqiponjave në DVP Vlorë.

Nga pamjet duket që dy vëllezërit ndodhën në rrethimin e brendshëm të një banesë në Laprakë.

Sipas njoftimit të policisë shqiponjat e Tiranës kanë konstatuar dy personat duke debatuar me njeri-tjetrin dhe në këtë moment janë afruar 3 efektivet e Tiranës.

Ato i kanë kërkuar që të prezantoheshin se kush ishin duke iu treguar se do t’i shoqëronin në polici për verifikim.

Njëri prej tyre ka treguar se është efektiv në Vlorë dhe nuk kishte asgjë serioze përveç se një bisedë.

Nga video duket momenti ku fillon edhe një përplasje e lehtë fizike.

Sipas deklarimeve të para nga ana e familjarëve të punonjësit të policisë së Vlorës mësohet se ndaj tyre ka pasur ofendime në momentin e shoqërimit.

Në vendin e ngjarjes ka qenë edhe një ish drejtues policie, i cili ka tentuar të qetësojë situatën, por pa rezultat.

Sipas Ora News,  gjithçka ka nisur pas dyshimeve të policëve se çfarë cigare po pinte njëri nga vëllezërit.

Të dy vëllezërit janë në oborrin e shtëpisë së tyre në Laprakë, kur siç duket dhe në video fillojnë dhe shfaqen punonjësit e Shqiponjave. Ata kërkonin shoqërimin në polici të njërit prej vëllezërve pa asnjë shkak të motivuar.

Për shkak të ofendimeve dhe britmave me fjalët “…o k…o të q…robt…” në sy të fëmijëve të vegjël, kanë dalë në zonë dhe disa komshinj.

Në zonë ka shkuar dhe Osman Levanaku, ish drejtori i FNSH në Tiranë, i cili njërin prej vëllezërve e ka burrin e vajzës.

Edhe pse ish-drejtori i policisë është përpjekur të qetësojë situatën dhe të bisedojë me policët e shqiponjave sërish nuk është arritur të çtensionohet situata, duke bërë që grupi i policëve të shoqërojnë në komisariatin nr.3 dy vëllezërit policë.

Tashmë çështja po ndiqet nga AMP, për të mësuar detajet e shoqërimit me forcë të ish policit të FNSH dhe vëllait të tij polic në Vlorë.


Shtuar 24.09.2023 21:03