Vetëvritet 24-vjeçari shqiptar në burgun francez, ishte futur në izolim për akte dhune

Një ngjarje e raportohet të ketë ndodhur në një burg në Francë, ku 24-vjeçari shqipar, Donald Dishmeta është vetëvrarë.

I riu shqiptar ishte përfshirë në akte dhune dhe autoritet franceze e kishin futur atë izolim para 10 ditësh, vend ku edhe është vetëvrarë.

Mësohet se trupi i 24-vjeçarit do të mbërrijë sot në Shqipëri, ndërsa familjarët kërkojnë kryerjen e autopsisë edhe këtu, për të mësuar të vërtetën. /albeu.com


Shtuar 4.02.2022 12:28