Transportonte dhe shiste kokainë në qytetin e tij, përfundon në pranga i riu shqiptar në Itali

Autoritetet italiane në Pesaro kanë arrestuar një 27-vjeçar shqiptar, banues në Rimini pasi ky i fundit akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike kokainë.

Pas një hetimi të imtësishëm kundrejt të riut shqiptar, autoritetet përkatëse kanë zbuuar se ai udhëtonte me mjetin e tij rregullisht drejt zonës së Romagnas ku ai dyshohet se furnizohej me lëndën narkotike që më pas e shiste.

Gjatë një kontrolli në mjetin e tij, policia italiane zbuloi rreth 7 gramë kokainë dhe vërtetoi dyshimet për udhëtimet e tij për furnzimin me lëndën narkotike, duke e arrestuar këtë të fundit me 10 muaj burg dhe 2000 euro gjobë.