Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.8 godet Greqinë

Një tërmet shumë i forte, me magnitudë 5.8 Rihter, ka goditur mëngjesin e sotmë Kretëm.

Sipas informacioneve të para nga mediat lokale, banorët u larguan nga shtëpitë e tyre për shkak të lëkundjeve të forta, ndërsa mësohet se thellësia ka qenë 10 km.

Pas këtij tërmeti, është ndjerë dhe një tjetër disa minuta më vonë më magnitudë 4.5 i shkallës Rihter./albeu.com


Shtuar 27.09.2021 08:56

Tags: ,