Temperaturat 40 gradë, parashikimi i motit për sot

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë edhe ditën e shtunë vijon me kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë territorin. Përjashtim bëjnë vetëm orët e mbrëmjes, të cilat do të sjellin vranësira të pakta në zonat malore.
Temperaturat e ajrit ulen me 2 gradë gjatë mëngjesit por rënie të lehtë sjellë mesdita duke u luhatur nga  17°C deri në 40°C.


Shtuar 31.07.2021 08:02