Aksident i rëndë në Shkodër, humbin jetën dy të rinj

Një aksident i rëndë është shënuar orët e para të së shtunës në Shkodër. Si rezultat i shpejtësisë në kthesë, një mjet është përplasur me murin dhe për pasojë kanë humbur jetën dy të rinj.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/Informacion paraprak.

Me datë 31.07.2021 rreth orës 02:45, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, në rrugën Shkodër-Velipojë, si rezultat i shpejtesisë në kthesë, një mjet tip BMË, ka dalë nga rruga duke u përplasur me një mur dhe si pasojë kanë humbur jetën, drejtuesi i mjetit, shtetasit A. P. 23 vjeç banues në fshatin Mali Jushit, Shkodër dhe pasagjerja shtetasja D. T. 16 vjeçe banuese në lagjen Perash, Shkodër

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  po vijon punën për sqarimin e  plotë të rrethanave të aksidentit


Shtuar 31.07.2021 08:13