SPAK kërkon pushimin e padisë së Dumës për shpifje ndaj Vealiajt

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka kërkuar  pushimin e padisë për shpifje të nënkryetares së PD-së Grida Duma ndaj kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

Sipas prokurorit Behar Dibra, kryebashkiaku nuk ka shkelur ligjin dhe nuk ka konsumuar elementët e veprës penale të shpifjes.

Gjykata është tërhequr për vendimin, që do të jepet më 13 dhjetor ora 15:30./albeu.com


Shtuar 6.12.2021 14:26