“SkySport” jep lajmin e keq për tifozët e Real Madrid, zbulohet e ardhmja e francezit

Kylian Mbappe ka bërë lëmsh të gjitha mediat sportive pasi ende nuk ka një përgjigje të saktë rreth të ardhmes së tij.

“SkySport” është e fundit aktualisht që shkruan se Kylian Mbappe ka vendosur të rinovojë me PSG dhe vendimi tashmë është zgjedhur, e cila nuk ka asnjë dyshim për të ardhmen e sulmuesit francez.

Sipas këtij mediumi, ylli francez ka ndryshuar mendje edhe pse në fakt kishte një marrëveshje verbale me “Los Blancos”. Ai ka vendosur të nënshkruaj një kontrat të re me PSG dhe njoftimi zyrtar ndoshta vjen sot./ h.ll/albeu.com


koment