Si ndodhi vrasja në Lushnjë: Kishin dalë herët të punonin tokën, viktima kishte 2 ditë që ishte kthyer nga Greqia

Pamjet që shihni më poshtë janë nga vendngjarja në fshatin Garunjas, në Lushnjë, ku pas një sherri për pronën mes kushërinjve të parë, u vra 30-vjeçari Romeo Hasalla dhe mbetën të plagosur tre të tjetër, Shuaip Hasalla, 65 vjeç, (babai) Laert Hasalla dhe Emiljano Hasalla, 31 vjeç (vëllezër).

Kutojmë se ngjarja e rëndë ndodhi sot rreth orës 06:30, konfikti për pronën ka bërë vëllezërit Kastriot Hasalla 31-vjeç dhe Afrim Hasalla 33-vjeç të qëllojnë me armë gjahu mbi Shuaip Hasallën dhe tre djemtë e tij, Romeos, Emiljanos dhe Laertit.

Romeo ka gjetur menjëherë vdekjen, ndërsa tre të plagosurit janë në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Dy familjet mësohet se kishin konflikt prej vitesh për pronën e një toke. Ata janë konfliktuar verbalisht edhe disa ditë më parë, por mëngjesin e sotëm sherri degradoi në tragjedi.

Si ndodhi ngjarja:

Shuaip Hasalla dhe tre djemtë e tij kanë shkuar sot në mëngjes të punojnë tokën. Më pas aty kanë mbërritur me çifte Kastrioti dhe Afrimi, të cilët kanë hapur zjarr.

Viktima, baba i dy fëmijëve të mitur, kishte dy ditë që ishte kthyer nga Greqia.

Pas ngjarjes, forcat e policisë po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e autorëve, ndërsa ka pasur negociata me familjarët për dorëzimin e tyre. Policia gjithashtu ka shpallur në kërkim një person të tretë, me iniciale M.H, djali i një prej autorëve të dyshuar./albeu.com