Shpërthim me eksploziv në Bulqizë, kush ishte shënjestra?

Një makine i është vënë eksploziv një automjeti në Bulqizë.

Ngjarja ka ndodhur në mesnatë ku një shtetasi i është vendosur një sasi e vogël plasëse në makinë duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

I vihet eksploziv një automjeti në Bulqizë.

NJOFTIMI I POLICISE:

Rreth orës 01.00, datë 27.08.2021, në pjesën e përparme të automjetit të shtetasit E. D., dyshohet se është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse dhe si pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Nga shërbimet e Policisë janë shoqëruar në Komisariat disa persona që dyshohen se mund të kenë dijeni për rrethanat e ngjarjes. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Dibër po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, dhe kapjen e autorëve. /albeu.com/

 


Shtuar 27.08.2021 08:37