Rritja e ndjeshme e rasteve të reja në vend, sa pacientë ndodhen aktualisht në spitale

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 2 humbje jete nga Covid-19 dhe 800 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë informon se gjithashtu janë shëruar 157 pacientë, ndërsa në spitale ndodhen 90 të infektuar me COVID-19.

Statistika (24 Gusht 2021)

Raste të reja ditore         800

Të shëruar në 24 orë       157

Të shtruar në spitale       90

Humbje jete në 24 orë     2

Testime ditore                 5018 ./albeu.com

 


Shtuar 24.08.2021 17:53