Romano: Gjithçka është rënë dakord, Interi ka një trajner të ri

Simone Inzaghi është trajneri i ri i Interit, ka bërë të ditur sot në Twitter gazetari Fabrizio Romano, duke shtuar se kontrata do të nënshkruhet në orët në vijim.

Stoli i Interit mbeti bosh pas përfundimit të rënë dakord të kampionëve italianë dhe ish-trajnerit Antonio Conte, i cili vendosi të largohej për shkak të mosmarrëveshjes me politikën e klubit.

Ai donte që një skuadër të sulmonte fronin e Ligës së Kampionëve dhe e kuptoi se duhej të shiste stafin ekzistues dhe se nuk do të kishte mjaft fonde për të sjellë lojtarët që dëshironte.

Pasoi një ndarje në të cilën Conte, trajneri më i shtrenjtë në Serie A, u largua nga Milan me një pagesë shkëputjeje prej shtatë milionë eurosh në llogarinë e tij bankare.

Simone Inzaghi është trajner aktual i Lazio, i vetmi klub në të cilin ai ka punuar deri më tani. Ai filloi karrierën e tij si trajner në mesin e profesionistëve në vitin 2016 dhe deri më sot ka fituar një titull në Kupën e Italisë dhe dy superkupa.

 


Shtuar 27.05.2021 21:02