Rikthehet sërish moti i ftohtë, zonat ku do të bjerë shi

Vendi ynë do të mbizotërohet nga vranësia në gjithë territorin e vendit. Vranësira të shpeshta mbizotërojnë motin në territorin shqiptar gjatë orëve të para të ditës duke sjellë shira afatshkurtër në zonat veriore dhe qendrore ndërsa jugu vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme. Por pasditja dhe mbrëmja ri-kthejnë kthjellimet, situatë e cila mbetet deri mëngjesin pas-ardhës.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 8°C deri në 24°C./albeu.com


Shtuar 13.05.2021 08:39

Tags: ,