Rikthehet i nxehti, sot temperaturat 37 gradë

Vendi ynë sërish po ndikohet nga i nxehti afrikan, sipas MeteoAlb. Paraditja do të vijojë në ndikimin e kthjellimeve, por duke ju afruar mesditës vranësirat bëhen të dukshme në zonat përgjatë kufirit lindor edhe pse mundësia për reshje është shumë e ulët.

Në mbrëmje do të vijojnë të njëjtat kushte atmosferike për zonat malore, ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 17°C në zonat malore deri në 37°C në zonat e ulëta./albeu.com

Shtuar 13.07.2021 08:02