Rama hedh akuza: Fut në gjak Tropojën e dil i pafajshëm, të gjitha vrasjet lidhen me Saliun

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Open nuk i ka kursyer akuzat për opozitën. Duke folur për ngjarjen e rëndë në Elbasan dhe atë të Ditës së Verës, ai tha se është fryma e ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Ç’donte Basha duke më sharë me libër shpie. Unë kam vazhduar rrugën, nëkthim  kanë filluar të sharat, kur mbledh njerëz për sherr, si mund të jetë një parti. Çfarë partie janë këta ky ka qenë një sherr vulgar, sjellja e paramilitarëve që sjell vrasjen e një njeriu dhe mungesa e këllqeve që po ne e kemi përgjegjësinë se na doli jashtë kontrollit. PS nuk ka grupe paramilitare.
11 persona janë në qeli, nuk ka mbajtje arme, është pengmarrje ajo heqje lirie dhe po ashtu për çfarë dyshohet për pjesë tjetër që kanë qëlluar po ashtu vazhdon procesi nuk ka anësi. Kjo është fyma e Saliut kështu ka qenë gjithë jetën vrit e fajëso të tjerët, fut në gjak Troppjën e dil i pafajshëm, të gjitha vrasjet lidhen me Saliun”, tha Rama.


Shtuar 23.04.2021 23:29