Pushimet mbaruan! Shqiptarët kthehen në vendet e punës, fluks në Kapshticë dhe Qafë-Thanë (VIDEO)

Pushimet për shumë shtetas shqiptarë që jetojnë në Maqedoninë e Veriut dhe Greqi kanë mbaruar dhe tashmë ata po kthehen në vendet e tyre të punës.

Në pikat kufitare të Kapshticës dhe Qafë-Thanës sot ka pasur shumë fluks.

Në Kapshticë kanë hyrë 1851 dhe kanë dalë 3329 shtetas të huaj dhe shqiptarë, ndërsa në Qafë-Thanë, kanë hyrë 4786 dhe kanë dalë 3513 shtetas të huaj dhe shqiptarë./albeu.com


Shtuar 20.08.2021 10:37