Probleme me motorin, avioni rus shpërthen në flakë dhe më pas rrëzohet (VIDEO)

Një avion ushtrarka rus është rrëzuar sot në Kubinka, informon albeu.com. Avioni Il-112V, u përplas pak para se të mbërrinte në pistë për t’u ulur pasi njëri prej motorëve mori flakë.

Ushtria ruse është duke kryer teste për ndërtimin e një avioni transporti të lehtë, por programi në fjalë ka hasur mjaft vështirësi dhe deri më tani janë ndërtuar dy prototipe.

Deri më tani nuk ka të dhëna për fatin e personave që ndodheshin në bord./albeu.com

 


Shtuar 17.08.2021 12:15