Po ju thithin gjakun, ja si t’i largoni mushkonjat

Në verë mushkonjat janë të padurueshme! Askush nuk dëshiron të ketë një krijesë të vogël që vrapon përreth duke pritur me durim t’i thithë gjakun e tyre! Kjo është arsyeja pse ne kemi gjetur 4 gjëra që këto përbindësha xhuxhë i urrejnë, në mënyrë që të shmangni çdo kontakt me ta këtë verë.

Mushkonjat e urrejnë ajrin
Kur uleni në dhomën tuaj të ndenjes, në vend të ajrit të kondicionuar, ndizni ventilatorin dhe mushkonjat do të fluturojnë larg. Janë aq të vogla sa nuk e durojnë dot flladin më të vogël!

Rroba të gjera
Nëse jeni duke pirë dhe keni veshur pantallona, ​​është më e vështirë për ta të gjejnë lëkurën tuaj dhe ta kafshojnë atë sesa një palë pantallona të ngushta të ngushta. E njëjta gjë vlen edhe për bluzat apo bluzat tuaja!

Zjarri dhe tymi
Tymi i merr mendtë dhe nuk mund të fokusohen askund!

Citronella dhe limoni
Tani e dini se çfarë bimësh duhet të merrni për ballkonin tuaj!/albeu.com