Pirlo flet në prag të ndeshjes ndaj Interit: Vlen vetëm fitorja

Pavarësisht fitores së Juventusit kundër Sassuolo të mërkurën në mbrëmje (1-3), bardhezinjtë janë ende të pestët në renditjen e Serie A dy javë para fundit të kampionatit.

Liga e Kampionëve është akoma e arritshme matematikisht, por duhet të llogaritet dështimi i Atalantës, Milan apo edhe Napolit.

Pas takimit, Andrea Pirlo përpiloi një raport të dështimit në lidhje me garën për në Evropë. “Ne duhet të mendojmë të bëjmë gjërat tona dhe në fund do të shohim se ku do të arrijmë. Po luajmë me Interin për të fituar sepse ky është rezultati i vetëm që kemi dhe do të përgatitemi për të në mënyrën më të mirë të mundshme. “ Po sepse të jesh në gjendje të ëndërrosh ende kupën me veshë të mëdhenj, do të jetë e nevojshme të fitosh kundër kampionit, Inter, këtë fundjavë gjatë javës së parafundit.


Shtuar 14.05.2021 19:26

Tags: , ,