Pioli me dhimbje koke sot, Milani konfirmon mungesat e mëdha përballë Man United

Milani do të përballet me disa mungesa të mëdha në ndeshjen e sotme vendimtare kundër Manchester Unitedit në Ligën e Evropës në San Siro.

Ante Rebic dhe Rafaelo Leao do të mungojnë, prandaj trajneri Stefano Pioli pritet të luajë me Sami Castillejo në vijën e sulmit, transmeton Gazeta Express.

Milani nxori rezultat pozitiv nga ndeshja e parë e 1/8 së finales në Old Trafford, pasi barazoi në castet e fundit 1:1 dhe do ta ketë komoditetin e golit si mysafir.

Leao dhe Rebic nuk janë ftuar fare për këtë takim, për shkak se nuk janë të gatshëm shkaku i disa dëmtimeve të vogla.

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer nga lëndimi dhe është pjesë e skuadrës, por nuk pritet të luajë titullar.

Në skuadër janë kthyer edhe Isamel Bennacer dhe Sandro Tonali, por mesfusha pritet të përbehet nga Soualiho Meite dhe Franck Kessie.

Formacionet e mundshme:

Milan: Donnarumma; Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Meite, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Krunic, Castillejo

Man United: De Gea; Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; McTominay, Fred; James, Bruno Fernandes, Greenwood; Rashford


Shtuar 18.03.2021 16:40