Parashikimi në kokë i supersfidës, Italy-Spain (FOTO LAJM)

Sot në 21:00 do të luhet gjysmëfinalja e Euro 2020 mes Italisë dhe Spanjës. Të dyja ekipet synojnë finalen e madhe, shkruan Albeu.com.

Faqja sportive Sportco.io ka parashikuar fitoren e Italisë 2-1 ndaj Spanjës.

Italy vs Spain Score Prediction

Spanja ka treguar vendosmëri t madhe për të arritur deri në gjysmëfinale pasi u shty në kufijtë në secilën nga dy ndeshjet e tyre të fundit.

Sidoqoftë, në Itali, ata do të vijnë kundër një ekipi, me gjithë respektin e duhur për Kroacinë dhe Zvicrën, që janë në një nivel krejtësisht të ndryshëm.

Njerëzit e Roberto Mancini kanë treguar se ata mund të jenë të lidhur ngushtë në anën e pasme, të gjallë dhe me rrjedhje të lirë në sulm, me shumicën e lojtarëve të tyre kryesorë që godasin formën.

Spanjës gjithashtu i ka munguar instinkti i ‘vrasësve’ përpara golit në disa raste të këtij turneu, pavarësisht fitoreve të tyre të mëdha kundër Sllovakisë dhe Zvicrës. /albeu.com/


Shtuar 6.07.2021 19:14