Parashikimi i motit për datën 24 qershor 2022

Vendi do të ndikohet ditën e nesërme nga të njëjtat masa ajrore.
Moti parashikohet të nisë i kthjellët me vranësira mesatare kryesisht në veri e verilindje. Në këto zona do të ketë dhe reshje shiu e shtrëngata lokale.
Era do të fryjë nga juglindja e verilindja e lehtë e mesatare në bregdet e në male.
Valëzim në dete të forcës 2 dhe 3 ballë.
Temperaturat parashikohen:
në zona malore 17 deri 32°C
në zona e ulëta 19 deri 36°C
në zona bregdetare 20 deri 34°C
Ju urojmë një ditë të mbarë!/albeu.com