Numërohen 46 kuti, Shkodra mban fuqishëm PD në garë

Procesi i numërimit të votave në qarkun e Shkodrës po vijon normalisht. Deri tani janë numëruar 46 kuti votimi, dhe sipas rezultateve të KQZ momentalisht kryeson Partia Demokratike me  4558 vota.

Partia Socialiste numëron 3077 vota, e ndjekur nga PSD me 1805 vota. Ndërsa LSI ka marrë  927 vota.

Qarku Shkodër

PS (28.58%)

PD (42.26%)

LSI ( (8.59%)

PSD (16.73%)

LN (136%).

/albeu.com/


Shtuar 26.04.2021 05:39