Nuk i keni parë ndonjëherë, këto janë 10 plazhet më të bukura në botë (FOTO LAJM)

Për shumicën e popullsisë plazhet shihen si vende të qetsimit shpirtëror si dhe fizik.

Por problemi i tyre është se ndërsa ato janë padyshim vende të shkëlqyera për t’u qetësuar, ndonjëherë mund të duket sikur të gjithë kishin të njëjtën ide.

Në faqen e rishikimeve të udhëtimeve në 2021 në vendin e parë është “Grace Bay Beach” në territorin britanik jashtë Turks dhe Caicos, që do të thotë se fitoi vlerësimet më pozitive, kjo një arritje mbresëlënëse.

-Grace Bay Beach, Turks and Caicos

-Plazhi Varadero në Kubë

– Turquoise Bay në Australinë Perëndimore

-Quarta Praia, Morro de Sao Paulo, Brazil

-Eagle Beach, Aruba

-Radhanagar Beach, Havelock Island, Indi

-Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazil

-Trunk Bay Beach, St John, Ishujt e Virgjër

-Baía dos Golfinhos, Praia da Pipa, Brazil

-Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Itali

/albeu.com