Një sekret për ju! Si arrin “ilaçi i kuq” të zhdukë një seri sëmundjesh

Manaferrat janë frutat më të përkryera për të rënë nga pesha falë fibrave që përmbajnë dhe manganit, i cili përshpejton metabolizmin.

Po ashtu, substancat që gjenden tek manaferrat ulin rrezikun për sulm kardiak si dhe ulin nivelin e kolesterolit të keq në gjak.

Manaferrat gjithashtu mbrojnë shëndetin e mëlçisë dhe parandalojnë kancerin.

Disa studime kanë treguar se manaferrat janë fruta të mira edhe për ata që vuajnë nga diabeti i tipit 2.

Lëkura juaj qëndron e re dhe e freskët me anë të manaferrave falë antioksiduesve dhe vitaminave që gjenden tek to.

Dietologia e njohur Lisa Dorfman thotë se një gotë me manaferra përmbush 61 për qind të nevojës ditore për vitaminë C dhe gjithashtu ato përmbajnë shumë kalium, fibra dhe resveratrol, një substancë që gjendet edhe tek rrushi që mbron zemrën, përcjell “Zeri.info”.

Frutat e manaferrës konsumohen të freskëta pasi piqen mirë, me to përgatitet reçeli cilësisë së mirë.

Me frutat e manaferrës bëhet verë, uthull dhe raki. Vera ka vlera të mira mjekësore.

Frutat e manaferrës përmbajnë sheqerna, vitaminë C, karotinë, vitaminë E, acide organike, pektinë etj.

Po ashtu edhe gjethet e saj janë të pasura me vitaminë C, acide organike, lëndë tonike dhe aromatike.

Në fara ndodhet vaji yndyror në masën deri 12%.

Shtuar 18.01.2022 15:29